Jangové styly

   Pod každým stylem najdete fotografie známých osobností, které k němu skutečně patří. Někdy se role herečky nádherně kryje s její osobností, což zaručuje úspěch filmu, ale nám samozřejmě nejde o roli, ale o skutečnou osobu! Seznam bude průběžně aktualizován.

 

Sportovní styl - Kamarádka

trigram NEBE

    Mít přítelkyni ve sportovním stylu je výhra. Proto také podnázev - kamarádka. Sportovní žena je skvělá, veselá bytost, která nezkazí žádnou legraci. Nic si nebere osobně. Je aktivní a činorodá. Její energie je nevyčerpatelná. A je nemožné s ní držet krok. Nikdy ji nepotkáte, jak si zvolna tzv. lázeňskou chůzí vykračuje, je v nepřetržitém běhu nebo přímo v letu. Talent sporťaček je právě v neustálém výkonu a touze po vítězství. A také v družnosti. Tyto ženy nemají vůbec žádné bloky s navazováním přátelství s kýmkoliv a kdekoliv. Kamarádka potřebuje tedy zaměstnání, kde svou živou a rychlou energii může využít. Jsou to skvělé sportovkyně, trenérky fitness, tělocvikářky, řidičky, novinářky, fotografky, realitní makléřky, těch možností je spousta. Nemůže v podstatě jen dvě věci: sedět zavřená v kanceláři anebo pracovat tam, kde je nutná vyšší míra empatie a soucitu.

   Sportovní ženy potřebují oblečení, které je pohodlné a praktické. Milují džíny a vůbec kalhoty ve všech podobách. Mají rády i krátké sukně - ty mohou být rovněž džínové, nebo kárované a skládané, nikdy však žádné volánky a šifonky. Ovšem nejdůležitější jsou pro ně barvy. Jejich silná energie musí být v souladu se silnými odstíny. Žádné pastelové, ale ostré, klidně i ty reflexní. Dalšími typickými kousky jejich šatníku jsou trička, mikiny, bundy, sluší jim pruhy, zipy, přesky, baseballové čepice :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zleva: Barbra Streisand (zpěvačka), Adéla Banášová (moderátorka), Julia Styles (herečka - Princ a já 1. díl), Kate Middleton (britská královská rodina), Angelina Jolie (herečka)

 

Ležérní styl - Pozorovatelka

trigram JEZERO

    Podnázvem ležérního stylu je Pozorovatelka. Což je velice příhodné. Už v dětství jsou tyto holčičky hodné, mírné a hlavně rády čtou. Nezlobí, nevztekají se. Posléze se ukážou jako výborné studijní typy. Dobře se učí a rychle chápou. Její energie připomíná "jezero". Navenek klidná hladina a pod ní velká hloubka. Její hlava je otevřená - intuitivní a empatická - navenek tedy působí velmi jemně a něžně, ale v čarách srdce a těla je velká síla. Tato žena je velmi hluboká, vyrovnaná a silná duše, kterou jen tak něco nerozhodí a nepoloží. Její talent se tedy jmenuje empatie, porozumění, ale také trpělivost, tvůrčí duch a naslouchání. Bývají proto tedy nejlepšími psycholožkami, terapeutkami, spisovatelkami,  lékařkami, ale také uměleckými fotografkami, ilustrátorkami a malířkami. Rády pracují s lidmi a předávají své zkušenosti. Pro jejich důvěryhodnost se jim lidé rádi svěřují. Zatímco ostatní ženy se rády zdobí, nakupují, česají a převlékají, ležérky o tyto aktivity příliš nestojí. Často jim okolí může říkat: "Buď více ženská, obleč si šaty, lodičky, nos výraznější barvy." A jejich největší chybou pak může být to, že se tomu začínají přizpůsobovat. Totiž to, co ostatní ženy zkrášluje, může ležérkám ubližovat. Jejich nejslušivější outfit musí být totiž velmi přirozený, jednoduchý a barevně nenápadný.

   Nejlépe se cítí v kalhotách, košili, velkých svetrech, tričku a v botách na nízkém podpatku. K tomu ideálně sako pánského střihu a kvalitní kabelka z kůže bez jakýchkoliv ozdob a dekorací. Pokud jejich oblečení zůstane v nevýrazných a velmi klidných tónech, pak je najednou vidět a velmi se zvýrazní jejich vnitřní síla. Ležérní žena je totiž nejkrásnější ve své nejpřirozenější podstatě. Její oblečení a doplňky ji nikdy nesmí přehlušit. Tady obzvlášť platí, že méně je více a v jednoduchosti je síla. Typické indicie jejího stylu a šatníku tedy budou: kalhoty, džíny, saka, košile, mokasíny, kůže, len, kašmír, vlna, jemný řetízek ideálně rodinný šperk ... a samozřejmě šály a plédy.

 

Zleva: Joanne.K. Rowling (spisovatelka, autorka ságy o Harry Potterovi), Emma Thompson (herečka - profesorka Trelawnyová - Harry Potter), Meryl Streep (herečka), Julia Roberts (herečka), Petra Polnišová (herečka - Horná Dolná), Eva Holubová (herečka)

 

Nekonvenční styl - Rebelka

trigram VÍTR

    Nekonvenční žena neboli rebelka nemá od ležérky daleko. V lecčems jsou si hodně podobné. Ovšem na rozdíl od jemného výrazu ležérního obličeje má rebelka ve svém výrazu něco, co ostatní dívky nemají. Jakousi směs drzosti, naštvanosti, provokace a samozřejmě jangu. Nesvážete ji pravidly (ikdyž to tak chvíli může vypadat), ze všeho nejradši hledá nová neotřelá řešení. Její energie je jako Vítr. Má v sobě touhu rozmetat stávající a stagnující, ale slabá, jinová čára v těle nepřináší přílišnou fyzickou sílu a výdrž. Vítr se prostě odněkud vynoří, zvedne, rozmetá, rozfouká, změní a brzy je pryč. Rebelka je zkrátka tajemná, hrdá a nepoddajná. Balancuje na hranici extroverta a introverta, často sama sobě nerozumí a může si připadat poněkud divná. Tyto ženy milují pohyb, změnu a všechny formy umění. Můžou pracovat v divadle, u filmu, v realitách, v cestovkách. Můžou fotit, hrát, zpívat, tančit ... Můžou v podstatě dělat kdekoliv a cokoliv, jen ne stagnovat a nemít možnost být tvůrčí, kreativní a volná. V kolektivu hledá místo, kde bude přijata. Nejsnadněji se to děje ve společnosti ležérky či hvězdy. Jejich talent je totiž v porušování řádu. Rebelky chtějí měnit svět, vylepšovat, zjednodušovat.

   I v oblečení najdete určitou podobnost s ležérním stylem. Milují jednoduchost, kalhoty, džíny, svetry, trička. Zatímco outfit ležérky je casual - tedy volný, měkký a splývavý, tak výraz rebelky je spíše vyštíhlený. A vždy najdete prvek, který bude výrazný až provokativní. Prostě k sukni vezme martensky, k černému kostýmu ostře žlutou kabelku. Rebelky milují temné, tajemné barvy. Černá jim velmi sluší. Jejich outfit vždy vysílá určitou dávku odtažitosti a nedostupnosti. A pozor na boty! V takových balerínkách by naprosto ztratily svou sílu. Jejich obuv musí být pevná, ostrá, hranatá nebo špičatá. A při chůzi musí být pěkně slyšet. Takže klapací boty, milé rebelky!

 

Zleva: Audrey Tautou (herečka - Amélie z Montmarteru), Diane Keaton (herečka - Dámský klub), Jamie Lee Curtis (herečka - Vánoce naruby), Maggie Smith (herečka - profesorka McGonagallová - Harry Potter), Kate Winslet (herečka - Rose deWitt Bukaterová - Titanic), Kate Blanchet (herečka - Pán prstenů), Anna Polívková (herečka), Táňa Havlíčková (autorka metody OCTO CODES)

 

Extravagantní styl - Hvězda

trigram OHEŇ

    Když se narodí extravagantní holčička, tak je její nejoblíbenější činností vytahování máminých věcí ze skříně. Miluje zkoušení bot, líčení, šperky a vše, co s módou souvisí. Její nejoblíbenější četbou jsou módní časopisy. A jak začne chodit do školy, tak se její "hvězdnost" projevuje čím dál tím víc. Musí být středem pozornosti, musí mít ty nejtrendovější džíny, musí sbalit nejhezčího kluka. Její energií je živel Oheň. Ano, hvězda musí především zářit. Její energie, která je velmi silná, musí být totiž stejně jako oheň něčím živena. Nehoří jen tak sama od sebe. Potřebuje k tomu obdiv a přízeň. Ovšem její silné působení navenek je velmi zrádné a matoucí. Křehké srdce je jakoby ukryto a obehnáno tvrdou krustou. Navenek možná trochu drsná, ale uvnitř křehkost a citlivost. Hvězdám je nejlépe v povoláních modelek, hereček, tanečnic, zpěvaček. Ale také ve všech "zkrášlovacích profesích". Ony totiž rozumějí módě, stylu, kráse a ženám. Bývají to vizážistky, kadeřnice, majitelky butiků, módní návrhářky. Můžou být ve své podstatě kdekoliv - důležité je jen to - aby na ně bylo vidět. Můžou být také tiskové mluvčí, barmanky, recepční. Jejich talentem je právě ta samotná hvězdnost. Hvězda musí najít tu svoji parketu, svoje publikum a začít zářit. Pak bude krásná a šťastná.

   A k oblečení. Zde je to velmi jednoduché. Hvězdy mají velký smysl pro módu a to, co jim nejvíce sluší, to samy dobře vědí. Vlastně jde hlavně o to respektovat pravidlo "být vidět". Výrazné barvy, ostré kombinace, tygrované vzory, flitry, zářivé šperky. Boty na těch nejvyšší podpatcích a platformách, růžové vlasy, vše je dovoleno. Jedině tento typ něco takového unese.

 

 

 

Zleva: Tina Turner (zpěvačka), Jennifer Lopez (zpěvačka), Catherine Zeta-Jones (herečka), Helen Mirren (herečka), Sophie Marceau (herečka), Julie Walters (herečka - Molly Weasleyová - Harry Potter), Zuzana Šebová (herečka - Horná Dolná), Halina Pawlowská (herečka, spisovatelka), Fren Drescher (herečka - Fren Fine - Chůva k pohledání), Alizée (zpěvačka - ukázkové video níže)

 

   Možná už jste svůj styl našly, možná budete chtít pomoci. Pokud vás tato metoda nadchla tak jako mě a chcete začít poznávat samy sebe a stejnou zábavnou formou i své okolí, stačí si domluvit osobní konzultaci a můžeme se do toho pustit. Ve svém stylu se totiž opravdu musíte cítit jako doma. Jakmile všechno zapadne, budete v něm zářit, protože to jste VY.