Jinové styly

   Pod každým stylem najdete fotografie známých osobností, které k němu skutečně patří. Někdy se role herečky nádherně kryje s její osobností, což zaručuje úspěch filmu, ale nám samozřejmě nejde o roli, ale o skutečnou osobu! Seznam bude průběžně aktualizován.

 

Romantický styl - Princezna

trigram ZEMĚ

   Romantickou ženu poznáte podle toho, že působí velice jemně a křehce. A nehraje v tom roli ani věk, ani váha. Její křehkost se projevuje ve všech jeho úrovních - na těle, v srdci i v hlavě. Tato žena je nejjinovější ženou v celém ženském světě. Je v ní kombinace křehké ženskosti a jedinečné pečovatelské trpělivosti, která se projevuje vlastností naprosto výjimečnou - soucitem. Tato žena je také nadána nejvyšší mírou intuice. Romantická žena se necítí dobře v současné rychlé a hektické společnosti zaměřené na výkon a cíl. Pokud ji zavřeme do kanceláře a budeme ji nutit dodržovat manažerské týmové tempo, brzy zkolabuje. Její energie je jiná, nepatří do tohoto století. Jejich talentem je právě onen již zmiňovaný soucit neboli sociální cítění. Je v nich bezpodmínečná láska ke všemu živému, ke každému tvorečkovi na této planetě. Je v nich božská trpělivost, kterou tak moc potřebují malé děti ... A právě pro svou laskavost a starostlivost jsou romantičky těmi nejlepšími učitelkami v mateřské školce, zdravotní sestřičky v nemocnicích a pečovatelky v léčebnách a v dětských domovech. Také bývají úžasnými květinářkami, kosmetičkami, kadeřnicemi - ostatně už jako holčičky rády češou maminky a panenky. Ale práce není pro ni to nejdůležitější. Zcela zásadní postavení v jejím životě zaujímá rodina. Tato žena miluje, když cítí vedle sebe ochrannou sílu velkého muže. A ony mu na oplátku svým jemným vystupováním tu sílu ještě násobí. Romantičky pečují o domácnost, uklízí a mají rády řád. Umí hospodařit s penězi. Jsou skvělé hospodyňky. Chtějí zkrátka mít svého muže a děti ve stavu upravenosti, najedenosti a spokojenosti.

   A přejděme k oblečení. Romantičky milují to, co je milé, malé a drobné. Oblékají rukavičky, zapínají knoflíčky, milují šatičky a střevíčky. Sluší jim jemné materiály, rozevláté sukně, kabátky, bolerka, malé kabelky do ruky, balerínky. Nic v jejich exteriéru není velké, pomačkané nebo nevzhledné. Jejich vzhled je pro ně velmi důležitý. Chtějí být čisté, upravené a voňavé. Mají rády drobné vzory - kytičky, puntíky, krajky a mašličky. Ale pozor - v jejich vzhledu není žádná upjatost. Romantičky milují svobodu, volnost a rozevlátost. Tento styl může mít mnoho podob - princezna ze zámku, křehká víla, ale i třeba romantická country dívka. Jedno však mají společné. Jsou velmi něžné, časo působí až zranitelně ... jsou to zkrátka takové věčné holčičky. A sluší jim to! V každém věku!

 

Zleva: princezna Diana (britská královská rodina), Naďa Konvalinková (herečka), Libuše Šafránková (herečka), Kateřina Janečková (herečka - Ošklivka Katka), Renée Zellweger (herečka - Bridget Jonesová)

 

Elegantní styl - Dáma

trigram HORA

   Elegantní ženu poznáte podle toho, že vypadá tak, jak se všeobecně tvrdí, že by žena měla vypadat. Její zevnějšek je krásný, sladěný, upravený. Nosí přiléhavé šaty nebo kostýmky, obouvá lodičky, chodí na manikúru, decentně se líčí ... Na druhou stranu může být její energie poněkud usedlá, konzervativní. Řád a stabilita je totiž základem její osobnosti. Ano, a právě v řádu najdeme i její talent.Tato žena nebude prodávat bio zeleninu na farmářských trzích ani vyrábět keramiku nebo navrhovat oděvy. Její poslání bude naplněno v povoláních, které vyžadují přesnost, pečlivost, spravedlnost a zodpovědnost. Nesnáší hrubost, nedochvilnost, nepořádek, laxnost, špínu a třeba i nedodržování rodinných tradic. Důležitá je pro ni péče a starost o ostatní. Rozdala by se ... Ano, tyto ženy jsou skvělé hostitelky. Mají hodně společného s romantičkami až na jeden zásadní rozdíl. Není pro ně vůbec snadné vyjadřovat emoce. A nenechte se zmást ... elegantní žena půsoví navenek poněkud tvrdě jako "železná lady", ale uvnitř je křehké a jemné srdce. Jsou výborné účetní, úřednice, bankéřky, šéfky.

   Elegantní žena je především (a odtud taky podnázev) opravdová Dáma. Bývá většinou jako vystřižená z módního žurnálu. Tedy z nadčasového módního žurnálu. Rozhodně nepodléhá trendům a módním výstřelkům. Základem jejího šatníku jsou sukně, šaty, kostýmy. Miluje halenky, blůzky, vázačky, řasení, límečky, knoflíčky ... Velmi důležité jsou pro ní doplňky - kabelky a boty. Tedy spíše střevíce. Elegantní žena je jediná z celého stylového spektra, které nevymluvíte, že její kabelka nemusí být sladěná s lodičkami. Hlavními indiciemi jejího stylu jsou slova jako klasika, kvalita, střídmost, tradice.

 

Zleva: Nicole Kidman (herečka - Zlatý kompas), Jane Fonda (herečka a propagátorka aerobiku), Kathy Bates (herečka - nepotopitelná Molly Brownová - Titanic), Begüm Kütük Yaşaroğlu (herečka - Turecko - seriál "Kúsok zo mňa"), Marta Sládečková (herečka - učitelka v seriálu s laskavým humorem "Horná Dolná"), Marie Kondo (autorka bestselleru "Zázračný úklid"), Anna Wintour (šéfredaktorka časopisu Vogue a žijící předloha filmu "Ďábel nosí Pradu"), Alžběta II (britská královská rodina)

 

Okázalý styl - Diva

trigram HROM

   Okázalá žena je prostě krásná. Je dokonalá, sebejistá, vyzařuje hojnost, lásku, sebedůvěru a hlavně velmi jemnou a hřejivou energii. A i přes její jemnost ji nelze přehlédnout. Na okázalou ženu se díváme s obdivem ... je oblečená do těch nejluxusnějších kousků, jemně voní drahým a kvalitním parfémem. A my ostatní si říkáme: "Tak takhle já to nedám." Každý ostatní styl se v tomto jemném a kultivovaném světě okázalých královen cítí jako slon v porcelánu. Ta pravá okázalost na rozdíl od hrané a napodobující, je vyjádřena především nesmírnou jemností navenek a hlubokou nehmotnou, až aristokratickou kultivovaností uvnitř. Okázalá žena se narodila s úsměvem na tváři. Rozdává ho na všechny strany a její energie rozdávat radost je naprosto nevyčerpatelná. Zaměstnání okázalých žen je většinou podnikání. Jejich ctižádost a usilovná vytrvalá práce jim přináší úspěch ... a samozřejmě peníze. Často také pracují ve sféře charity. A tím dalším, co jí mohou ostatní styly závidět je její umění vybrat si úžasného partnera. Téměř bez výjimek si umí vybrat takového, který je bude ctít, milovat a opečovávat. Tedy žádného charismatického, ale zneuznaného básníka bez peněz. Ten má dost obdivovatelek mezi ženami ostatních stylů, u okázalky nepochodí.

   Okázalí lidé jsou vždy vidět. Milují barvy. Ty nikdy nejsou ponuré, zaprané, ale ani lacině vykřičené. Jejich barvy jsou syté, čisté, výrazné a ušlechtilé. A samozřejmě také zbožňují bílou a zlatou. Milují kvalitní, značkové kabelky, boty, sukně a šaty. Velmi důležité je pro Divu krásné prádlo, šperky a parfémy. Zásadní a také rozpoznávací indicií pro tento styl je totiž slovo "luxus".

 

Zleva: Marilyn Monroe (herečka - Někdo to rád horké), Elizabeth Taylor (herečka - Kleopatra), Zuzana Norisová (herečka), Scarlett Johansson (herečka), Michèle Mercier (herečka - Angelika, markýza andělů), Hatice Şendil (herečka - Turecko - Dila Hanim), Hana Zagorová (zpěvačka)

 

Avantardní styl - Čarodějka

trigram VODA

    Avantgardy jsou trochu jiné. Odlišují se ... Tento styl uzavírá čtveřici jinových "šuplíků" a výrazně se od těch ostatních liší. Všechny tři předchozí měly společné to, že to byly ženy jemné, upravené a jejich vzhled je velmi přijatelný pro dnešní společnost. Ne zcela tak avantgardy ... Jejich obličej, působení navenek a energie je také jemná a ženská, ovšem odněkud zevnitř se zřetelně klube a prosakuje silná a dravá energie srdce. Avantgardní žena miluje vše, co je přírodní, spojeno s přírodou a vycházející z přírody. Miluje materiály, jako je bavlna, hedvábí, len. Miluje přírodní šperky, kameny, minerály, dřevo, smalt. Je velmi tvořivá a kreativní. Může to být umělkyně, keramička ... , může vyrábět marmelády, přírodní kosmetiku ... Je to prostě taková "bába kořenářka" :-)

   Avantgardy si bývají vědomy toho, že se odlišují od ostatních a většinou si to umějí vychutnat. Nosí rády sukně až na zem, tuniky, peleríny, ponča. Součástí jejich nepřehlédnutelného stylu bývají výrazné šperky, často v etno stylu. Jejich taletem je spojení tří krátkých slov: ezo, eko, bio. Jejich talent najdeme v oborech: léčení, hand made, masáže, jógové cvičitelky, terapeutky, zahradnice ..., ale třeba také divadelní herečky v malých alternativních scénách. Rozhodně však nebude šťastná třeba jako účetní :-)

 

Zleva: Frida Kahlo (malířka), Gwyneth Paltrow (herečka), Nolvenn Leroy (zpěvačka - ukázkové video níže). K slavným avantgardám je nutno připočíst iniciátorky hnutí hippies.

 

 

   Možná už jste svůj styl našly, možná budete chtít pomoci. Pokud vás tato metoda nadchla tak jako mě a chcete začít poznávat samy sebe a stejnou zábavnou formou i své okolí, stačí si domluvit osobní konzultaci a můžeme se do toho pustit. Ve svém stylu se totiž opravdu musíte cítit jako doma. Jakmile všechno zapadne, budete v něm zářit, protože to jste VY.