Elektrolytická detoxikační vanička

detoxikace těla od organických i anorganických toxinů

 

   Většina omlazovacích a zkrášlovacích procedur se zaměřuje na to, co do těla vkládáme zvenčí. Pokud si ovšem naše tělo neporadí stoprocentně s odpadem, který vzniká při všech biochemických procesech v organismu, přebytečné toxiny jsou postupně skladovány v tukových buňkách a všude tam, kde co nejméně ohrožují funkčnost důležitých orgánů. Na základě fyzikálních procesů na sebe toxiny nabalují další tuky ze stravy a přebytečnou vodu. Výsledkem je zablokovaný metabolismus, celulitida, celkové stárnutí organismu.

   Naše tělo má velkou regenerační schopnost a pokud mu pomůžeme změnou stravy, trochou pohybu a právě odstraněním nahromaděných toxinů, rázem zjistíme, že to na náš celkový zdravotní stav i vzhled mělo větší vliv než nejdražší doplňky stravy a kosmetika. Čistý organismus rovná se mladý organismus, a naopak.

   Nejúčinnější metodou, jak fyzicky dostat usazené toxiny z těla ven, je použití elektrolytické detoxikační vaničky. Na základě proudění elektronů v obvodu, do kterého jste zapojeni, doslova vytáhne z vašeho těla i nečistoty usazené po mnoho let. Do vaničky se dává pouze čistá voda a trocha himalájské soli. Migrací iontů v ionizovaném elektrolytickém roztoku vznikne ve vaničce velmi slabý elektrický proud. Vytváří se elektromagnetické pole, které stimuluje reflexní zóny nohou nebo rukou. Tyto stimuly se postupně předávají tělesnými tekutinami všem orgánům. Chodidla a ruce obsahují spoustu pórů, mazových žláz, nervových zakončení a reflexních bodů. Mazové žlázy jsou těsně spojeny se sítí jemných kapilár, které šíří informace do celého těla. Toto bioenergetické proudění stimuluje mikrocirkulaci, odstraňuje energetické bloky a podporuje činnost měkkých tkání, tělesných orgánů a systémů. Generátor vaničky umožňuje navolit více druhů programů. Zvolením „pozitivního“ programu odstraňujeme z těla ve velké míře záporně nabité ionty organických kyselin. Naopak „negativní“ program bude z těla eliminovat kladně nabité těžké kovy. Množství nečistot na závěr uvidíte samy ve formě barevných sraženin ve vodě. Někdy voda obsahuje mastné skvrny, protože se z lymfatického systému uvolňují drobounké částečky tuku, které pak plavou na hladině. Následný pocit odlehčení můžete zaznamenat hned po prvním použití. Při opakování procedury dochází k rozhýbání metabolismu, přirozené ztrátě kilogramů a zlepšení kvality pleti.

 

 

Odkyselení organismu  

 

   S použitím detoxikační vaničky souvisí i celkové odkyselení organismu. Kromě konzumace zásadotvorných potravin je vhodné užívat křemelinu, která pročistí trávicí trakt a dodá minerály. Mimo křemeliny používáme pro neutralizaci kyselin i speciálně vyrobené směsi minerálů. Neutralizované kyseliny dostanete z těla pitím bylinných detoxikačních čajů, užíváním Aloe vera gelu, použitím detoxikační vaničky a rovněž sportem. Vhodné je i užívání colostra pro zhojení střevní sliznice, kde se často vlivem překyselení vyskytují záněty. Funkčnost zažívání závisí na složení střevní mikroflóry, kterou obnovíme vhodnými probiotiky. Prokazatelně skvělý odkyselující efekt má také protizánětlivý přípravek L-Complex (obsahuje směs zásaditých aminokyselin). Jmenované produkty a způsob jejich užití na dotaz v naší provozovně.

 

Zásadotvorné nebo neutrální potraviny

 

   Zde je přehled potravin, které by měly tvořit trvalou součást našeho jídelníčku, pokud tedy na některou z nich nemáme alergii nebo potravinovou intoleranci. Jídlo je rovněž nutné konzumovat pomalu a v klidu, protože i zásadotvorné jídlo snězené ve spěchu a stresu se může chovat jako kyselinotvorné.

Zelenina

Artyčok, brambory (i bramborová polévka nebo bramborové knedlíky), brokolice, celer, cibule, cuketa, kukuřice, černý kořen, červená řepa, červené zelí, česnek, dýně, fenykl, hlávkové zelí, chřest, kapusta růžičková, kapusta kadeřavá, kedlubny, květák, ledový salát, mrkev, okurky (i nakládané), olivy, petržel, pórek, rajčata a přírodní rajčatové šťávy, ředkev, ředkvičky, špenát, zelené fazolky, zelený hrášek, zelí (i kysané).

Ovoce

Ananas, banány, borůvky, broskve, citrony, černý rybíz, datle, fíky, grapefruity, hroznové víno, jablka (i čerstvá šťáva, dřeň, jablečné víno a dokonce i jablečný koláč), jahody, kdoule, maliny, mango, meloun, meruňky, mirabelky, nektarinky, ostružiny, pomeranče (i čerstvá šťáva), švestky, třešně.

Oříšky, klíčky, obilniny a pečivo

Bambusové klíčky, celozrnné těstoviny, celozrnný chléb, černý chléb, grahamový chléb, jáhly, Knäckebrot, kroupy, krupice, kuskus, lískové oříšky, lněná semínka, mandle, rýže natural, sójové klíčky, sója, žitná mouka, žitný chléb, ale také například droždí.

Koření a bylinky

Bílý pepř, bobkový list, bylinkové čaje (i zelený), černý kmín, čerstvé bylinky, kopr, majoránka, řeřicha, šípky.

Mléko a mléčné výrobky

Brynza, bílý jogurt, camembert s 30 % tuku, čerstvé sýry typu Cottage, kondenzované mléko, kysaná smetana, máslo, mléko (ideálně z farmy, i odstředěné), tučný tvaroh, podmáslí.

Maso a ryby

Hovězí filet, husí prsa, krůtí maso, platýs, slepice (pečená i vařená), srnčí kýta, telecí filé, telecí stehno, ústřice, ale také aspik a želatina.

Ostatní

Luštěniny (kromě čočky), lanýže, olivový olej, slunečnicový olej, tofu, vejce na tvrdo.